زعفران

یک مثقال زعفران چند گرم است؟

یک مثقال زعفران
3.7/5 - (3 امتیاز)

یک مثقال زعفران چند گرم است؟ یک مثقال زعفران یکی از رایج ترین وزن بسته بندی است که در ایران زیاد مصرف می شود و بخش عمده ای از زعفران سرگل و زعفران نگین به صورت یک مثقال بفروش می رسد و به همین دلیل اکثر فروشندگان و مصرف کنندگان می خواهند اطلاعات دقیق از وزن و قیمت یک مثقال را داشته باشند و با واحد های وزن زعفران بیشتر آشنا شوند.

1 مثقال زعفران خالص چند گرم می‌باشد؟

زعفران به دلیل ارزش بالایی که دارد واحد وزن آن بر اساس سوت، گرم و کیلو محاسبه می شود و این واحدهای وزن هم برای خریداران قابل قبول تر میباشد. اما هنوز هم در برخی از مناطق ایران مثل بعضی از روستاهای جنوب خراسان کشاورزان زعفران مثقالی رو براساس نخود تبریزی می فروشند. یعنی هر 40 عدد نخود تبریزی یک مثقال می شود. که این روش با آمدن ترازوهای دیجیتالی برای سنجش وزن زعفران در حال حاضر منسوخ شده و در محدود روستاها این نوع فروش زعفران وجود دارد.

وزن یک مثقال زعفران خالص 4/608 گرم میباشد. که تلفظ صحیح آن 4 گرم و 608 سوت است. اما بعضی از خریداران بر این باورند که وزن یک مثقال زعفران با ظروف بسته بندی محاسبه می شود که این طرز فکر اشتباه میباشد. و یک مثقال زعفران اول روی ترازو خالص می شود و بعد داخل ظروف بسته بندی قرار می گیرد. اطلاع داشتن از نحوه بسته بندی و وزن دقیق و تلفظ صحیح یک مثقال در هنگام خرید زعفران سرگل قائنات یا زعفران نگین قائنات به شما کمک زیادی می کند.

نیم مثقال زعفران چند گرم است؟

سوال بعدی که اکثر مشتریان از ما می پرسند این است که نیم مثقال چند گرم است؟ که در جواب باید گفت:

وزن نیم مثقال زعفران خالص 2/310 گرم است. که تلفظ صحیح آن 2 گرم و 310 سوت میباشد.

و مشتریان عمده توجه داشته باشند که از یک کیلو زعفران می توان 432 عدد نیم مثقالی به دست آورد. دلیل این اختلاف رو در پایین توضیح دادیم.

یک مثقال زعفران نگین

هر یک کیلو زعفران چند عدد یک مثقالی می شود؟

بسیاری از فروشندگان به دلیل اینکه وزن دقیق یک مثقال رو نمی دانند موقع بسته بندی دچار اشتباه می شوند و زعفران یک مثقال رو بیشتر از وزن حقیقی بسته بندی می کنند و این مسئله باعث می شود که فروشنده زعفران ضرر زیادی ببیند. که بهتر است این مقاله را با دقت بخوانند.

هر کیلو زعفران 1000 گرم میباشد و 1000 گرم رو روی ماشین حساب تقسیم بر وزن یک مثقال یعنی(4/608 گرم) بکنید 217 عدد یک مثقال به دست میاد. اما در واقع موقع بسته بندی یک مثقالی زعفران، زعفران همیشه کسر می کند و از یک کیلو زعفران 216 عدد یک مثقالی به دست میاد.

فروشندگان برای اینکه بدانند که قیمت هر یک مثقال برایشان چقدر در آمده باید کل هزینه ای که بابت یک کیلو زعفران پرداخت کردند رو تقسیم بر 216 عدد بکنند تا قیمت دقیق یک مثقالی برایشان مشخص شود و اینکار مانع از ضرر می شود.

قیمت یک مثقال زعفران در سال ۱۴۰۰

قیمت یک مثقال زعفران بر اساس نوع زعفرانی که در بسته بندی یک مثقالی استفاده شده تعیین می شود. به این دلیل که هر کدام از انواع زعفران که در ایران تولید می شود کیفیت های متفاوتی دارند و برای همین هم قیمت ها با هم فرق می کنند. و بهترین نوع زعفرانی که برای بسته بندی یک مثقالی خیلی مناسب است و قدرت رنگ دهی و عطر بسیار بالایی دارد زعفران سرگل و زعفران نگین میباشد.

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت زعفران یک مثقالی قائنات در سال ۱۴۰۰ تاثیر مستقیم دارد درشتی و خوش رنگ بودن کلاله های زعفران است. و هر چه کلاله ها درشت تر و خوش رنگ تر باشد قیمت آن بالا تر می شود.

یک مثقال زعفران سرگل

خرید اینترنتی یک مثقال زعفران سرگل و زعفران نگین

بعد از رسیدن به جواب سوال یک مثقال چند گرم است؟ به مهم ترین بخش زعفران یعنی خرید زعفران می رسیم که خرید مهم ترین بخش در صنعت زعفران میباشد. از همین جهت مصرف کنندگان و فروشندگان زعفران همیشه به دنبال مکانی می گردند که بتوانند زعفران سرگل یا زعفران نگین را با کیفیت عالی و با قیمت خود کشاورز تهیه کنند. که تهیه زعفران با نکاتی که گفته شد امروزه با پیشرفت علم کار بسیار آسانی شده است و فروشگاه زعفران دنج توانسته با راه اندازی فروشگاه اینترنتی انواع زعفران را از مرحله تولید به دست خریداران برسد و با حذف واسطه ها انواع زعفران با کیفیت و قیمت حقیقی خودش به دست مصرف کنندگان اصلی می رسد. 

جهت خرید این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجید قربانی
شماره تلفن دنج زعفران شماره موبایل: 09153209948
واتس آپ دنج زعفران واتس آپ: 09153209948
کانال تلگرام دنج زعفران تلگرام:تلگرام زعفران دنج
ایمیل دنج زعفران ایمیل: info@denjsaffron.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =