قیمت زعفران در سال 1400

قیمت زعفران در سال ۹۹

با توجه به شرایط بازار زعفران پیش بینی قیمت زعفران در سال 1400 کار بسیار راحت و مشخص شده ای است و می توان تشخیص داد که قیمت زعفران در سال جدید تا اوایل فصل برداشت زعفران چه روندی را طی خواهد کرد و نمودار قیمت زعفران در سال 1400 چگونه خواهد بود. اکثر خریداران به دنبال این میباشند که بدانند قیمت زعفران در سال 1400 به چه صورتی خواهد بود؛ یا اینکه چگونه قیمت روز هر کیلو زعفران نگین و سرگل در بازار زعفران تعیین می شود تا طبق قیمت تعیین شده در سال 1400 قیمت های زعفران خودشان را مشخص و به فروش برسانند.

پیش بینی قیمت زعفران در سال 1400

پیش بینی قیمت زعفران در سال های پیش و تا قبل از شیوع ویروس کرونا بسیار راحت و قابل تشخیص بود، فروشندگان با تجربه زعفران می دانستند که در چه فصلی از سال زعفران ارزان یا گران می شود.  اما بعد از شیوع ویروس کرونا در ایران پیش بینی قیمت زعفران در سال گذشته یعنی سال 1399  بسیار دشوار بود و دقیق مشخص نبود که در چه زمانی قیمت زعفران تغییر خواهد کرد. بعد تاثیر گذاشتن این ویروس در بازار زعفران و عادی شدن این ویروس در زندگی مردم و بازار زعفران پیش بینی قیمت زعفران در سال 1400 برای متخصصین زعفران کار بسیار راحتی شده است و می توان تشخیص داد که قیمت روز زعفران در سال 1400 کی افزایش و کی کاهش خواهد داشت.

می توانیم بگوییم که هرچه به فصل برداشت زعفران نزدیک می شویم، قیمت زعفران به خصوص زعفران نگین، زعفران نگین سوپر و زعفران نگین اتویی افزایش پیدا خواهد کرد.

برای پیش بینی قیمت باید عواملی که می تواند قیمت زعفران را در سال 1400 تغییر دهند بررسی کنیم، که این عوامل به شرح زیر میباشد:

  • صادرات زعفران
  • مشارکت بورس و تعاونی کشاورزان در خرید و فروش زعفران
  • زمین های کشاورزی که آیا بتوان زعفران زیاد برداشت کرد یا نه
  • شرایط آب و هوا هم تاثیر زیادی بر روی برداشت زعفران و بِه طَبع قیمت زعفران دارد.
  • خرید زعفران از واسطه ها

خرید زعفران به صورت عمده با قیمت تضمینی در سال 1400:

احتمالا شما از آن دسته افرادی باشید که به دنبال خرید زعفران به صورت عمده و با قیمت مناسب در سال 1400 هستید و برای همچنین خریدی حتما به فروشگاه های زیادی مراجعه کردید و قیمت ها و کیفیت های زعفران رو با هم مقایسه کردید تا بتوانید یک فروشگاه مناسب پیدا کنید تا بهترین قیمت هر کیلو زعفران در سال 1400 را داشته باشد و خرید زعفران با قیمت مناسب به شما کمک می کند تا سودتان در فروش زعفران بیشتر شود.

زعفران دنج با تهیه لیست قیمت زعفران این امکان را به تمام خریداران داده است تا به راحتی از قیمت زعفران کیلویی در مشهد با خبر شوند و هم بتوانند با مقایسه خرید خوبی داشته باشند.

قیمت زعفران هر سال در آذر ماه مشخص می شود به این دلیل که در این ماه برداشت زعفران کلا تمام می شود و اون نوسانات بیش از حد قیمت زعفران در فصل برداشت تمام می شود و در اواخر آذر ماه قیمت زعفران از طرف اتحادیه تعیین و به تمام فروشگاه ها ابلاغ می شود، اما مواردی همچون شرایط آب و هوا و شرایط زمین های کشاورزی که بتوان زعفران به مقدار بالا برداشت کرد یا نه از عواملی هست که همان موقع اتمام برداشت زعفران تاثیر خودش را می گذارد و موارد دیگر که گفته شد تاثیر خودش را بر روی قیمت زعفران در فروردین سال 1400 به بعد می گذارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

قیمت زعفران در سال ۹۹
زعفران نگین

آیا ورود بورس در قیمت زعفران تاثیر دارد؟

ورود بورس در حوزه زعفران در ثابت نگه داشتن قیمت زعفران در سال 1400 تا حدودی تاثیر خوبی داشته و بعضی از خریداران تمایل به خرید زعفران از بورس را دارند و این ثابت نگه داشتن زعفران از سمت بورس موقتی هست و بورس نمی تواند به مدت طولانی قیمت را ثابت نگه دارد، چونکه عوامل دیگه ای هست که تمام معادلات را به هم می ریزد که یکی از آن نوسانات دلار هست که با بالا رفتن قیمت دلار، قیمت زعفران هم بالا می رود.

یکی از مشکلات بورس این هست که کشاورزان زعفران های سرگل صادراتی و زعفران نگین و زعفران نگین سوپر را به بورس تحویل نمی دهند تا بفروشد و کشاورزان ترجیح می دهند که این ۳ نوع زعفران اعلا را مستقیم خودشان بفروشند و زعفران هایی معمولا در بورس خرید و فروش می شود که نسبت به زعفران هایی که نام برده شد از کیفیت پایین تر برخوردار است.

قیمت زعفران در سال ۹۹
زعفران درحد نگین

صادرات زعفران چگونه بر روی قیمت زعفران تاثیر دارد؟

صادرات زعفران بسیار تاثیرگذار بر روی قیمت زعفران در تمام ماه های سال 1400 هست و وقتی که صادرات زعفران کم باشه قیمت زعفران اوفت می کنه و وقتی صادرات زیاد باشد قیمت زعفران هم بالا می رود و وجود همیشگی صادرات زعفران رونق کسب و کار زعفران را به همراه دارد و کمک بسیار شایانی به کشاورزان می کند و برای همین هم دولت از همه لحاظ کمک بسیار زیادی در جهت اهداف صادرکنندگان می کند.

البته صادرات زعفران فقط روی بعضی از زعفران های تولید شده تاثیر گذار هست به این دلیل که همه نوع زعفران صادرات نمی شود و صادرات زعفران بیشتر روی زعفران های درحد نگین و زعفران نگین و زعفران نگین سوپر تاثیر دارد و قیمت این ۳ نوع زعفران به دلیل صادرات زیاد در ماه های مرداد و شهریور بسیار بالا می رود.

یکی از مقالاتی که در مورد زعفران نگین تولید شده هست مقاله قیمت زعفران سرگل نگین هست که می توانید آن را مطالعه کنید.

قیمت زعفران در سال ۹۹
زعفران نگین

قیمت هر کیلو زعفران در سال 1400:

قیمت فروش زعفران کیلویی با فروش زعفران بسته بندی متفاوت هست و در فروش زعفران کیلویی دیگر هزینه های بسته بندی حساب نمی شود و قیمت آن مناسب تر هست که البته تفاوت قیمت ها در میان زعفران کیلویی بر می گردد به نوع زعفرانی که انتخاب می کنید که در هنگام خرید وقتی خریدار نوع زعفرانی را که می خواهد تعیین می کند، فروشنده هم بر اساس همان زعفران قیمت را تعیین می کند.

اما زعفرانی که در ایران زیاد مصرف می شود زعفران سرگل هست که اکثراً هم به دنبال قیمت زعفران سرگل در سال 1400 هستند و قیمت زعفران سرگل در طول سال فقط در ماه های فروردین، تیر، مرداد و شهریور تغییر می کند و دلیل تغییر قیمت زعفران سرگل در این ماه ها خرید زیاد مصرف کنندگان هست و در ماه های دیگر قیمت ها ثابت می باشد.

قیمت زعفران در سال ۹۹
زعفران سرگل

همانطور که می دانید خود زعفران سرگل هم چند نوع دارد که هر کدام از قیمت های متفاوتی برخوردار هست که بهترین نوع زعفران سرگل که از لحاظ کلاله و قدرت رنگ دهی و عطر بسیار بالاست زعفران سرگل صادراتی هست که هم کیلویی و هم بسته بندی به فروش می رسد.

قیمت زعفران کیلویی امروز را می توانید در فروشگاه زعفران دنج مطلع شوید و بهترین نوع زعفران را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب خریداری کنید و تمام زعفران های خریداری شده از طریق پست پیشتاز، تیپاکس و هوایی ارسال می شود که مطمئن ترین راه در حال حاضر از لحاظ سالم رساندن زعفران ها محسوب می شود.

جهت خرید این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجید قربانی
شماره تلفن دنج زعفران شماره موبایل: 09153209948
واتس آپ دنج زعفرانواتس آپ: 09153209948
کانال تلگرام دنج زعفرانتلگرام: نمایش کانال زعفران
ایمیل دنج زعفرانایمیل: info@denjsaffron.com
زعفران دنج
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نه =