خرید زعفران در تهران

خرید زعفران در تهران به دلیل بزرگ بودن این شهر و تنوع در فروشگاه های فروش زعفران دشوار است اما در میان همین دشواری ها می توان بهترین زعفران را با مناسب ترین قیمت تهیه کرد، اما خرید زعفران در تهران با قیمت و کیفیت مناسب فاکتورهای خاصی دارد و افرادی هستند که در تهران با رعایت تمام نکات درست توانسته اند یک خرید عالی را داشته باشند و زعفران دنج با توضیح کامل در مورد خرید زعفران در تهران در ادامه این متن به همه افراد خریدار این امکان را می دهد که بدون توجه به دشواری های خرید، بتوانند مناسب ترین و بهترین خرید را تجربه کنند، افرادی که به دنبال خرید عمده زعفران فله هستند پیشنهاد ویژه می کنیم که با ما در ادامه متن همراه باشند.

چه نکاتی باید در خرید زعفران در تهران رعایت شود؟

در ظاهر، خرید زعفران در تهران آسان به نظر می رسد و اکثر خریدارانی که مراجعه می کنند برای خرید زعفران فکر می کنند که زعفران فقط به چند دسته اصلی مثل زعفران پوشال، زعفران دخترپیچ، زعفران سرگل و زعفران نگین تقسیم می شود و با همین طرز فکر وقتی که برای خرید زعفران در تهران مراجعه می کنند یا مخصوصا افرادی که به دنبال خرید عمده زعفران فله هستند، باعث سردرگمی در خرید زعفران می شوند و البته این سردرگمی برای افرادی که فروش زعفران را جدید شروع کرده اند دردسر ساز هم می شود.

هر کدام از دسته های زعفران که در بالا گفته شد دارای چند نمونه میباشد، بطور مثال زعفران دخترپیچ چند نوع دارد که این متفاوت بودن در درشتی یا ریز بودن کلاله یا ریشه زیاد یا کم داشتن زعفران دخترپیچ هست که تمام مواردی که گفته شد باعث می شود که زعفران دخترپیچ به چند نوع تقسیم شود و هر کدام هم قیمت متفاوتی داشته باشد که این نکته برای همه زعفران های دیگر در خرید زعفران در تهران صِدق می کند که در ادامه توضیحات کامل را خواهیم داد.

این متفاوت بودن زعفران دخترپیچ یا زعفران های دیگر بستگی دارد که زعفران از کدام منطقه ایران باشد یا اینکه کشاورز چگونه زعفران را خشک کرده باشد و این دو تا مسئله ای که نام برده شد خیلی مهم هست و تاثیرات زیادی در بالا یا پایین بودن قیمت فروش زعفران فله در تهران دارد.

خرید زعفران در تهران
زعفران نگین

نکاتی که در هنگام خرید زعفران سرگل باید توجه شود چیست؟

طبق متن بالا که در مورد زعفران دخترپیچ گفتیم برای انواع دیگر زعفران ها هم همین مسئله دقیقاً هست و باید دقت کرد که دقیقاً چه نوع زعفرانی خریداری می کنیم، بیشترین زعفرانی که در ایران خرید و فروش می شود زعفران سرگل و زعفران نگین هست به همین دلیل بیشتر در مورد این دو نوع زعفران صحبت خواهیم کرد تا خرید زعفران خوبی در تهران داشته باشید.

مِلاک اصلی در قیمت خرید زعفران سرگل در تهران درشتی کلاله و نرمه موجود در آن هست که در هنگام خرید زعفران باید به این مسئله توجه داشت تا زعفران بی کیفیت را گران نخرید.

  • درشتی کلاله ها: یکی از عواملی که در هنگام خرید زعفران سرگل از مرکز فروش عمده زعفران بر روی قیمت آن تاثیر دارد، ریز و درشتی کلاله ها هست و در این مبحث زعفران سرگل هرچه درشت تر و کلاله ها بدون شکستگی باشد قیمت آن بالاتر می رود و بر عکس آن زعفران سرگل اگر کلاله های ریز یا شکستگی دارد قیمت آن پایین و ارزان هست و این نکته ای است که حتما در هنگام خرید زعفران در تهران باید توجه شود.
  • نرمه زعفران: نرمه زعفران از دو طریق به دست می آید، موقع حمل و نقل زعفران سرگل که باعث شکستگی مقداری کلاله زعفران می شود و یا موقع تمیز کردن زعفران که می خواهند زعفران سرگل را تولید کنند که همین باعث می شود در زعفران سرگل، نرمه زعفران تولید شود و حالا در موقع خرید زعفران توجه کنید اگر این نرمه ها را به همراه داشته باشد قیمت مناسب تری دارد و اگر کلا نرمه زعفران به همراه نداشته باشد قیمت آن بالاتر هست و باید توجه داشت که وقتی زعفران سرگل را به صورت فله ای می خواهین خرید کنید، نرمه زعفران همیشه تَه ظرفی هست که زعفران در آن قرار می گیرد.
خرید زعفران در تهران
زعفران سرگل

هنگام خرید زعفران نگین باید به چه نکاتی توجه شود؟

خرید زعفران نگین با خرید زعفران سرگل در تهران متفاوت هست به این دلیل که زعفران نگین نرمه یا شکستگی کلاله با خودش ندارد و مِلاک تفاوت قیمت در زعفران نگین درشتی کلاله و نداشتن سفیدی یا ریشه با خودش هست و قدرت رنگ دهی این نوع زعفران، و طبق مواردی که گفته شد زعفران نگین به سه گروه تقسیم می شود.

انواع زعفران نگین و مواردی که باید در هنگام خرید زعفران نگین در تهران رعایت شود به شرح زیر میباشد:

  1. زعفران شبه نگین: یکی از مناسب ترین نوع خانواده زعفران نگین از نظر قیمت در بازار زعفران شبه نگین هست که از دلایل مناسب بودن قیمت این نوع زعفران، کلاله ریز، به همراه داشتن مقدار کمی ریشه یا سفیدی هست و قدرت رنگ دهی کمتر به دو نوع دیگر زعفران نگین هست که از این سه مواردی که گفته شد به جزء قدرت رنگ دهی موارد دیگر با نگاه کردن دقیق به زعفران مشخص می شود.
  2. زعفران نگین: زعفران نگین برخلاف زعفران شبه نگین هیچگونه ریشه یا سفیدی با خودش ندارد و از کلاله های نسبتاً درشت و با قدرت رنگ دهی خوبی برخوردار است و از گزینه هایی هست که ۹۵ درصد تولید آن به کشورهای دیگر صادرات می شود.
  3. زعفران نگین سوپر: گران ترین و به عبارتی لاکچری ترین نوع زعفران در میان تمامی زعفران های تولید شده در ایران میباشد که دارای کلاله های بسیار درشت و با قدرت رنگ دهی بالای ۲۷۵ و مهم تر کلاله های زعفران نگین سوپر بسیار خوش رنگ هست که اگر زعفران نگین را در کنار زعفران نگین سوپر گذاشته شود به راحتی می توان تشخیص داد، نام دیگر زعفران نگین سوپر، زعفران نگین اتویی هست و این نکته را هم باید بدانید که می توان گفت ۱۰۰ درصد تولید این نوع زعفران برای صادرات استفاده می شود و در موارد بسیار کم دیده شده است که زعفران نگین سوپر در ایران به دست مصرف کنندگان برسد.

سوالی که برای خریداران یا مصرف کنندگان پیش میاد این هست که چرا در خانواده زعفران نگین اینقدر قدرت رنگ دهی در الویت هست و تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد؟

خانواده زعفران نگین مخصوص صادرات استفاده می شود و در موارد انگشت شماری برای مصرف داخلی بسته بندی می شود و کشورهایی که خریدار زعفران ایران هستند برای مصرف در صنعت داروسازی استفاده می کنند و تنها زعفرانی که جواب گوی این نیاز مشتریهای خارجی هست خانواده زعفران نگین مخصوصا زعفران نگین سوپر هست و برای همین یکی از دلایل قیمت گذاری زعفران نگین قدرت رنگ دهی آن هست که بعد از آزمایش مشخص می شود.

تمامی نکاتی که در متن های بالا گفته شد برای خرید با کیفیت بالای زعفران در تهران هست و بهترین و اولین گزینه برای خرید زعفران، خرید زعفران از کشاورز یا مراکز معتبر فروش زعفران قائنات در تهران هست.

خرید زعفران در تهران
زعفران نگین سوپر

آیا کشاورز یا منطقه کشت زعفران بر روی قیمت خرید زعفران تاثیر دارد؟

کشاورز یا منطقه ای که در آن زعفران کشت می شود تاثیر مسقیم بر روی کیفیت و درشتی زعفران دارد که این مورد را معمولا کمتر فروشنده ای می گوید چونکه اکثر افرادی که به دنبال خرید زعفران در تهران یا خرید از مرکز فروش عمده زعفران هستند از آن بی اطلاع هستند و اینکه اصلا نمی دانند که همچین مسئله می تواند بر روی قیمت زعفران اینقدر تاثیر بگذارد.

طبیعتاً کشاورزان با تجربه، زعفران با کیفیت تری می توانند از کشاورزان تازه کار در حوزه کشت زعفران داشته باشند و همچنین مناطقی که شرایط مناسبی برای کشت زعفران دارد، زعفران آن منطقه حتما با کیفیت تر از مناطقی هست که اصلا به درد کشت زعفران نمی خورد و به تازگی در آن مناطق زعفران کشت می شود.

متاسفانه مشکل بی آبی و کم بارانی در ایران در سال های گذشته باعث شده است که کشاورزان شهرهای دیگر هم به فکر کاشت زعفران بی افتند که همین مسئله باعث شده است که کشاورزهای زیادی رو به کاشت زعفران بیاورند، فارق از آنکه زعفران برای اینکه قدرت رنگ دهی یا عطر خوبی داشته باشد اول باید در شرایط آب و هوایی مناسب خودش کشت شود.

اما برای جواب سوالی که کدام منطقه و کدام کشاورزان می توانند زعفران با کیفیت تحویل دهند می توانید ادامه متن را مطالعه کنید تا بدانید از کجا و از چه فروشگاه هایی زعفران تهیه کنید.

خرید زعفران در تهران
خرید زعفران در تهران

منطقه ای که زعفران در آنجا کشت می شود چه تاثیری بر رو قیمت خرید زعفران و کلاله های زعفران دارد؟

همانطور که برنج یا خرما یا محصولات دیگر برای اینکه از کیفیت بالایی برخوردار باشد باید در مناطق مشخص شده خودش کشت شود تا آن کیفیت مدنظر تولید شود، زعفران هم اگر می خواهیم با کیفیت بالا باشد باید در منطقه ای باشد که مناسب کشت زعفران هست، اما کدام منطقه مناسب کشت زعفران با کیفیت هست؟ البته قبل از جواب این سوال باید بگوییم که زعفران را در اکثر نقاط ایران می توان کاشت و انواع زعفران هم می توان برداشت کرد همانطور که امروزه در بعضی از کشورها مثل افغانستان زعفران کشت و برداشت می شود، اما آیا زعفران با قدرت رنگ دهی و عطر بالا تولید می شود؟ ولی در حال حاظر بحث ما در مورد زعفران با کیفیت هست و شما حق انتخاب دارید که از کجا و کدام کشاورز یا فروشگاه زعفران بخرید اما انسان همیشه به دنبال بهتری ها هست.

جنوب خراسان مَهدِ کشت زعفران در ایران هست و اولین گل زعفران در این منطقه در شهرستان قائنات دیده شده است و جنوب خراسان بهترین شرایط آب و هوای را برای کشت زعفران دارد و در خود جنوب خراسان بعضی از شهرستان ها مثل قائنات، فردوس و سرایان زعفران های با کیفیت تری نسبت به شهرستان های دیگر برداشت می شود که این نتایج طبق آزمایش هایی که در آزمایشگاه مخصوص زعفران هست مشخص شده است و اگر به دنبال خرید زعفران با کیفیت در تهران هستید سعی کنید که زعفران از منطقه جنوب خراسان و شهرستان هایی که نام برده شده باشد.

می توانید برای دیدن یا خرید عمده انواع زعفران مخصوصاً زعفران سرگل و انواع زعفران نگین جنوب خراسان به خصوص شهرستان های سرایان، فردوس و قائنات به فروشگاه زعفران دنج زیر مراجعه کنید.

انواع زعفران که در جنوب خراسان تولید می شود به خاطر کیفیت بالایی که دارد از لحاظ قیمت نسبت به شهرهای دیگر که زعفران کشت می کنند بالاتر است و از نشانه های واضح که کاملا زعفران های هر شهر را می توان تفکیک کرد عطر آن در موقع باز کردن نایلونی هست که زعفران در آن بسته بندی شده است و کلاله های زعفران جنوب خراسان درشت و جون دارتر هست و در شهرهای دیگر کلاله های ریز و بی حال برداشت می شود.

به دلیل تولید بالای زعفران در جنوب خراسان زعفران این منطقه به همه شهرهای ایران ارسال می شود و در همان شهرها هم خرید و فروش می شود و امروزه شاهد آن هستیم که اکثر افرادی که به دنبال خرید عمده زعفران هستند در اینترنت برای خرید کلمات زیر را سرچ می کنند:

  • بازار خرید و فروش زعفران در تهران کجاست
  • مرکز خرید زعفران در اصفهان
  • بازار بزرگ زعفران تهران
  • مرکز فروش عمده زعفران
  • و…

برای اینکه از سردرگمی در خرید زعفران در تهران در بیاین پیشنهاد می شود فروشگاه های فروش زعفران که در خود جنوب خراسان و شهرستان های نام برده شده فعالیت دارند خرید کنید که برای خرید و اطلاع رسانی های بهتر فروشگاه های اینترنتی زعفران راه اندازی شده است.

خرید زعفران در تهران

کشاورز چه تاثیری بر روی قیمت خرید زعفران می تواند داشته باشد؟

کشاورزان اصلی ترین افرادی هستند که می توانند زعفران با کیفیت بالا یا با کیفیت پایین تولید کنند که تولید زعفران با کیفیت بالا مستلزم تجربه و سوابق بالا در تولید زعفران هست و البته طبق مثال که گفته شد اینجا هم می توانیم بگوییم که کشاورزانی که در شمال در حال کشت برنج هستند با تجربه ترین و بهترین کشاورزان برای کشت برنج در ایران هستند و اگر روزی کشاورزی در شهر دیگر بخواهد برنج بکارد طبیعتاً نمی تواند مثل کشاورزان شمالی برنج با کیفیت تولید کند و همین مسئله امروزه در کاشت زعفران هم صِدق می کند و به دلایل کمبود آب و خشک سالی های اخیر ایران کشاورزان زیادی در شهرهای سراسر ایران شروع به کاشت زعفران کرده اند که زعفران هم امروزه تولید می کنند، اما از لحاظ کیفیت بسیار فرق می کند تا کشاورزانی که در جنوب خراسان زعفران کاشت و برداشت می کنند.

کشاورزان جنوب خراسان مخصوصاً شهرستان قائنات، فردوس و سرایان سالهاست در حال کاشت زعفران هستند که زعفران کاری را به عنوان اِرث پدری که به آنها رسیده است می شناسند و از تمام مسائل کشت زعفران می دانند که چگونه پیاز زعفران را بکارند، در سال چند بار و کدام ماه ها باید زمین زعفران را آب بدهند، چگونه و چه ساعتی گل را از زمین برداشت کنند و مهم تراینکه چگونه زعفران را خشک کنند که از لحاظ قدرت رنگ دهی و عطر بسیار بالا باشد و همین تجربه ها باعث می شود تا قیمت خرید زعفران در تهران با هم متفاوت باشد.

برای راحت تر کردن خرید زعفران در تهران از کشاورزان منطقه قائنات تدابیرهای بسیاری برای خریداران عمده و جزئی فراهم شده است تا به راحتی بتوانند دشواری هایی که تا حالا در خرید زعفران داشته اند برداشته شود و بتوانند در تهران از کشاورزان جنوب خراسان خرید کنند که یکی از این تدابیرها فروشگاه های اینترنتی واقع در جنوب خراسان هست که راه افتاده است.

جهت خرید این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجید قربانی
شماره تلفن دنج زعفران شماره موبایل: 09153209948
واتس آپ دنج زعفرانواتس آپ: 09153209948
کانال تلگرام دنج زعفرانتلگرام: نمایش کانال زعفران
ایمیل دنج زعفرانایمیل: info@denjsaffron.com
مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 12 =